Коутиньо се завърна, но Ливърпул изпусна победата заради обичайните заподозрени (видео)

Ливърпул пропусна да спечели първия си двубой в груповата фаза на Шампионската лига от 2014 година насам, след като направи 2:2 със Севиля на "Анфийлд". Испанският тим, който победи мърсисайдци във финала на Лига Европа през 2016 година, поведе с гол на Висам Бен Йедер (5'), дошъл след груба грешка на Деян Ловрен. Роберто Фирмино (21') и Мохамед Салах (37') направиха пълен обрат, а бразилецът пропусна и дузпа малко преди почивката. Домакините пропиляха няколко доста добри положения и в 72-рата минута бяха наказани от Хоакин Корея след нова фрапантна грешка на защитата на мърсисайдци.

Мениджърът на домакините Юрген Клоп беше направил три промени в своя стартов състав. Лорис Кариус стартира на вратата, а Деян Ловрен и Джо Гомес също бяха титуляри. Филипе Коутиньо за първи през този сезон попадна в групата на мърсисайдци, но бе оставен на скамейката за началото. Той се появи в игра след изравнителния гол на гостите, като бе посрещнат с аплодисменти от феновете на "Анфийлд". Мохамед Салах бе болен, но въпреки това стартира този двубой. Ливърпул - Севиля 2:2

Клеман Ленгле пропусна срещата за гостите, докато Хоакин Корея замени контузения Нолито.

Двубоят започна шокиращо за домакините, които се оказаха изоставащи в резултата още в петата минута след поредната фрапантна грешка в защита. Севиля организира първата си атака, Ескудеро центрира по земя отляво и въпреки че топката се движеше бавно, Ловрен незнайно защо се размина с нея и не успя да изчисти. Тя мина зад гърба му и Бен Йедер я засече пред голлинията за 0:1. Мане имаше възможност скоро да изравни, но Рико успя да спаси с крак удара на сенегалеца, а след това бранител на гостите изчисти.Ливърпул - Севиля 2:2

Домакините обаче не се смутиха от негативното начало и продължиха по план. Севиля прие играта дълбоко в своята половина и в 21-вата минута резултатът бе изравнен след много добра атака на мърсисайдци. Алберто Морено имаше огромен принос за това попадение, след като направи добро двойно подаване с Хендерсън, след което пусна остро по земя отляво и Фирмино засече отблизо. Само две минути след това Ливърпул можеше да стигне до пълен обрат, но хубав удар на Джан мина на сантиметри от далечната греда.

В 37-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат след голяма доза късмет. Салах отне една топка от Нзонзи пред наказателното поле, след което шутира, получи се рикошет, който промени траекторията на топката и тя стана неспасяема за Рико. Гостите имаха претенции за нарушение срещу Нзонзи, който се озова на земята, но попадението бе признато - 2:1.

Три минути преди почивката Ливърпул получи дузпа. Мане се опита технично да преодолее Парехо, който първо игра с ръка, а след това и събори сенегалеца. Фирмино изпълни 11-метровия наказателен удар, но за негов малшанс топката срещна дясната греда на вратата на Рико, който се хвърли в другия ъгъл.Ливърпул - Севиля 2:2

В добавеното време Морено пропусна още една чиста възможност за Ливърпул, след като Рико спаси удара на испанеца.

В 49-ата минута Навас намери добре Бен Йедер, който обаче не успя да нацели добре топката и пропусна добра възможност. Салах пък стреля неточно при една добра атака на Ливърпул. След около час игра наставникът на гостите Едуардо Берисо бе отстранен заради това, че хвърли топката настрани, след като вече бе предупреден по-рано от главния рефер. Последваха опасни, но неточни изстрели на Фирмино и Мане, а в 69-ата минута Рико спаси коварен шут по земя на Джо Гомес.

В 72-рата минута гостите изравниха с втория си точен удар в този двубой. Защитата на Ливърпул проспа изпълнението на един тъч в половината на домакините. Резервата Муриел бързо намери Корея, който прати топката покрай Кариус. Реакцията на Клоп бе да включи мигновено в игра Филипе Коутиньо, който бе посрещнат с аплодисменти от феновете на "Анфийлд" въпреки цялата сага около него. Малко по-късно пък Стъридж се появи на мястото на Мане. Окслейд-Чембърлейн също влезе, но и той не помогна особено.

В добавеното време Муриел дори пропусна да донесе победата на Севиля, след като бе изведен зад отбраната на Ливърпул, но стреля встрани. Домакините пък завършиха двубоя с човек по-малко, тъй като Джо Гомес получи втори жълт картон в заключителните секунди.