Зажаднелият Кристиано поведе Реал към следващата (видео)

Първенецът на Европа от последните две години Реал Мадрид започна отлично участието си в новия сезон на Шампионската лига с домакинско 3:0 над АПОЕЛ (Никозия) в мач от Група “Н”. Два гола за победата реализира нахъсаният Кристиано Роналдо, който изтърпява наказание в Испания и затова от месец насам беше играл само в един мач - за трофея "Сантиаго Бернабеу". Носителят на “Златната топка” беше точен в 12-ата и в 51-ата минута от дузпа, с което вече има 107 попадения в надпреварата. Капитанът Серхио Рамос вкара третия гол със задна ножица в 61-ата минута.

Този успех зарадва запалянковците на “Сантиаго Бернабеу”, които издигнаха плакати, призоваващи за спечелване на следващата 13-а купа от най-престижния клубен турнир. А предпоставките за това са налице, защото “лос бланкос” увеличиха на 72 мача серията си във всички турнири, в която се разписват поне веднъж.

Тази вечер сред титулярите на Реал се завърнаха още Гарет Бейл, Каземиро, Кейлор Навас и Иско. Тони Кроос започна на пейката, но се наложи да влезе още в средата на първата част заради травма на Матео Ковачич.

Реал Мадрид - АПОЕЛ Никозия 3:0

В средата Зинедин Зидан подреди наложения вече ромб с Иско на върха, а Кристиано и Гарет Бейл оформиха нападателния дует. Гостите, за които не се появи контузеният Живко Миланов, разположиха два защитни вала от по четирима и в началото не изглеждаха притеснени. Дори първите две опасности дойдоха от тях, след като първо Роберто Лаго накара Навас да избива точно под гредата, а след него шанс имаше и Ебесилио.

Секунди след втория пропуск обаче “кралете” организираха бърза акция, при която Иско намери Бейл на крилото от там последва перфектно подаване към Кристиано на далечната греда и Реал поведе. Това беше 12-о попадение на Роналдо от последните му 16 изстрела с екипа на “белите” във всички турнири.

Само три минути по-късно португалецът беше на крачка от второ попадение - този път с глава.

Шампионът продължи да води играта, но и футболистите на АПОЕЛ действаха със самочувствие. Ето защо домакините не успяха да стигнат до по-изразителна преднина през първото полувреме. Малко преди последния сигнал на рефера CR7 претендираше за дузпа.

Втората част започна с дискусионно решение на съдиите да не отсъдят гол за Реал, след като Кристиано засече топката, тя се отби в напречната греда и тупна около голлинията. Видео технологията отчете, че попадение няма.

Все пак в 51-ата минута Роналдо набързо забрави за тази ситуация, след като арбитърът посочи бялата точка, тъй като прецени, че Лаго е спрял топката с ръка. Кристиано запази хладнокръвие и удвои - 2:0.

Този гол явно отказа тима на АПОЕЛ и всичко вече беше ясно. В 61-ата минута Рамос впечатли с попадение със задна ножица за 3:0, след като сам спря атаката на съперника и веднага се включи в предни позиции, за да завърши точно.

До края нападаха само мадридчани и още два гола на Реал не бяха зачетени заради засади на Роналдо.

В другата среща от групата Тотнъм срази Борусия (Дортмунд) с 3:1. След 13 дни в следващия кръг “лос бланкос” ги очаква визита на “Сигнал Идуна Парк”, докато АПОЕЛ ще е домакин на английския клуб.

Иначе през идния уикенд Кристиано ще изтърпи последния мач от наказанието си, когато съотборниците му ще спорят с Реал Сосиедад.

РЕАЛ МАДРИД - АПОЕЛ 3:0
1:0 Кристиано (12)
2:0 Кристиано (51-дузпа)
3:0 Рамос (61)