Марек би Германея за купата на АФЛ

Марек победи с 2:1 гостите от Германея в среща от първия кръг от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига и продължава напред в надпреварата.

Гостите започнаха по-добре и поведоха в 20-ата минута с гол на Стойчо Недков за 0:1. В хода на мача в двата отбора бяха извършени редица смени, като през второто полувреме тимът на Марек остана почти изцяло с юноши. В 70-ата минута домакините изравниха резултата с гол на юношата Стоил Борисов, който завърши страхотна многоходова атака.

В 90-ата минута стражът на гостите Евгени Спасов пък направи непростима грешка, след като изпусна топката след центриране. Антонио Арсов се бе включил и отблизо с глава реализира и донесе победата на Марек.