Драматичен успех за Томова във Франция

Виктория Томова започна участието си на турнира в Биариц, Франция, с драматична победа. В първия кръг на състезанието с награден фонд 80 000 долара тя победи Олга Саес Лара от Испания с 6:7(4), 6:4, 6:4 след изключително оспорвана битка, продължила 2 часа и 25 минути. С този успех Томова, която е поставена под номер 5, си осигури 10 точки за световната ранглиста. Във втория кръг тя ще се изправи срещу Ирина Мария Бара от Румъния.

Днешният двубой премина през поредица от обрати и драматични моменти. Виктория загуби три поредни гейма и изоставаше с 2:5 в първия сет. Тя успя да спаси три сетбола преди да изравни за 5:5. Стигна се до тайбрек, който бе спечелен от испанката със 7:4. Във втората част 22-годишната софиянка поведе с 3:1, но се стигна до изравняване. При 5:4 Томова спечели гейм на нула при сервис на съперничката и изравни сетовете. Двете вървяха гейм за гейм в третия сет. Испанката проби за 4:3, но пробивът веднага бе върнат. Вики взе подаването си и успя да пробие, за да стигне до крайната победа.

Това бе втори пореден успех за Томова, в който престоя на корта повече от 2 часа. В неделя тя спечели финала на турнира в София след много оспорвана битка срещу Джесика Пиери. За нея това бе шеста поредна победа и демонстрация за новото ниво на физическа форма, в което се намира.