България се доближи до 1/2-финал на световното след страхотен обрат срещу Куба (снимки)

Националният отбор за жени под 23 години се доближи на един успех от 1/2-финалите на Световното първенство в Словения, след като направи невероятен обрат от 0-3 гейма срещу Куба, съобщава volleyball.bg. Тимът ни загуби първите 3 части, но не се предаде, показа страхотен характер и достигна до победата с 4:3 (10:15, 12:15, 11:15, 15:10, 15:10, 15:11, 15:6) след час и 36 минути игра!

Най-резултатна за националките стана Силвана Чаушева с 18 точки, а много силен мач изигра и Мирослава Паскова, която заби 16. За Куба Монталво и Алварез реализираха по 15.

Така волейболистките ни постигнаха трета поредна победа в Група В и се нуждаят от един успех в следващите си два мача, за да си гарантират място в Топ 4 на Шампионата на планетата в Любляна. След 3-ия ден на турнира „Лъвиците“ заемат второто място в този поток с 8 точки. Лидер с пълен актив от 9 е следващият съперник на нашите момичета – Бразилия. Двубоят между двата тима е в четвъртък от 18:00 ч.б.в.