Класическа победа за Байерн (видео)

Байерн спечели с 3:0 домакинството си на Андерлехт в първи мач от група B на Шампионската лига. Отборът на Карло Анчелоти нямаше проблеми, но не бе блестящ, тъй като от 11-ата минута игра с човек повече. Тогава Свен Кумс получи червен картон за нарушение срещу Левандовски, а полякът реализира отсъдената дузпа. Гостите имаха две отлични възможности да изравнят. След почивката Тиаго направи 2:0 в 65-ата минута, а в края Кимих също се разписа.

Интригата в срещата приключи още в 11-ата минута, когато Кумс задържа Левандовски в наказателното поле. Бранителят получи червен картон, а от отсъдената дузпа полякът откри резултата. До края на полувремето баварците имаха тотално предимство по отношение на владеенето на топката, но реалните голови положения бяха рядкост.

В началото на второто полувреме Андерлехт можеше да изравни. Отлична комбинация завърши с подаване на Хани към Чипчиу, който удари гредата. Белгийците имаха добра възможност и след контраатака малко преди почивката. В 65-ата минута Байерн поведе с 2:0 и сложи точка на спорат. Кимих центрира ниско, а Тиаго се измъкна от защитата и прати топката в мрежата. Самият Кимих се разписа в края, за да оформи крайното 3:0 след подаване на Боатенг.