Рома удържа Атлетико на "Олимпико" (видео + галерия)

Отборите на Рома и Атлетико Мадрид завършиха при резултат 0:0 в мача помежду си на "Олимпико" в италианската столица в един от най-интересните сблъсъци в първия ден на новия сезон в Шампионската лига. Гостите от Мадрид могат да съжаляват повече за равенството, тъй като имаха доста повече възможности за гол от съперника си, а "вълците" предпочитаха преди всичко да се защитават през цялото второ полувреме. Футболистите на Еузебио Ди Франческо оставиха впечатлението, че основната им цел тази вечер беше да не загубят мача и в крайна сметка те я псстигнаха, като много силен мач за "джалоросите" направи бразилският вратар Алисон Бекер.

Рома - Атлетико Мадрид 0:0

Първият опасен момент за една от двете врати бе сътворен от играчите на Диего Симеоне. в третата минута гостите осъществиха бърза контраатака, при която Филипе Луиш проби отляво и подаде на връхлитащия Саул Нигес, който получи възможност да стреля от много добра позиция, но след шута му топката мина на сантиметри встрани от целта.

В 11-ата минута Антоан Гризман опита нещо много красиво, но и доста трудно - странична ножица в наказателното поле на “вълците”. Изпълнението бе ефектно, но не донесе никаква заплаха за вратата на Алисон Бекер. В 16-ата минута неразбирателство в отбраната на Рома позволи на Лусиано Вието да стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му не затрудни бразилския страж на домакините.

Две минути по-късно Раджа Наинголан намери с хубав пас Грегоар Дефрел в опасна за вратата на Ян Облак позиция, но френският нападател не успя да нанесе достатъчно добър удар и топката излезе в аут. В средата на първата част домакините имаха претенции за игра с ръка на футболист на Атлети около границата на наказателното поле, а може би дори вътре в пеналтерията. Реферът Милорад Мажич обаче не даде сигнал. В 26-ата минута пък Гризман получи топката в наказателното поле на домакините и пробва труден удар, като не уцели вратата.

В 32-ата минута Наинголан бе много близо до това да изведе Рома напред в резултата. След изпълнение на фаул топката хитро бе пусната към връхлитащия белгийски халф, който стреля много добре към долния десен ъгъл на Ян Облак. Словенският страж на “дюшекчиите” обаче с блестящо спасяване не позволи на топката да влезе във вратата.

Секунди след това Коке направи непростим пропуск за испанците. След много добра атака отдясно Вието хитро пропусна топката за непокрития Коке, но халфът от съвсем близко разстояние не успя да даде аванс на Атлетико. Стражът Алисон бе преодолян, но от голлинията гръцкият защитник Костас Манолас със страхотна намеса успя да избие топката.

В 36-ата минута Гризман стреля в стената от фаул от доста удобна позиция. Секунди по-късно пред Един Джеко се откри златен шанс да изведе Рома напред, но вместо да скъса мрежата отблизо, босненският нападател стреля в аут.

В 56-ата минута отбраната на гостите бе матирана и Вието бе изведен по отличен начин очи в очи с Алисон, но не успя да преодолее бразилския страж. “Дюшекчиите” пропиляха златна възможност да излязат напред в резултата. Три минути по-късно Саул се озова в чудесна позиция за стрелба, но шутира право в Алисон.

Събитията се развиваха почти изцяло в половината на Рома през втората част и в 63-ата минута Атлетико пропусна пореден шанс за гол. Този път резервата Анхел Корея получи шанс да стреля на броени метри пред вратата на Алисон, но бразилският вратар направи нова отлична намеса.

Атлетико определено бе отборът, който искаше и търсеше победата и последният шанс за гостите дойде в добавеното време. След изпълнение на корнер Саул стреля с глава, Алисон спаси, но халфът на “дюшекчиите” получи възможност да направи решаваща добавка. Той обаче уцели греда и резултатът си остана 0:0, което явно устройваше домакините.

В другия мач от Група “С” тази вечер Челси разгроми като домакин с 6:0 Карабах.

РОМА - АТЛЕТИКО М 0:0