Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг

Кръговете на родния шампионат се завъртат неуморимо и първенството навлиза във все по-напреднала фаза. ЦСКА-София продължава да бъде в отлична форма на върха и играчите на Стамен Белчев записаха шеста поредна победа - 3:0 над Верея. Лудогорец също се върна на правилния път след разходка в Борисовата градина за 4:0 над Славия. Левски на Делио Роси пък записа първа загуба с италианеца - 1:2 в Коматево срещу Ботев.

След добрия си старт Черно море сякаш е в миникриза и загуби с 0:2 от Берое. Същото може да се каже и за Локомотив (Пловдив), който бе разбит с 0:5 от Пирин. Дунав пък взе глътка въздух след успех с 3:0 над последния Витоша. Единственото равенство в кръга бе между отборите на Септември и Етър - 1:1.

Станислав Антонов (Дунав)
Пореден силен мач на вратаря на Дунав (Русе). Намеси се ключово в 9-ата минута, като не даде възможност на Витоша да се върне светкавично в мача, след като допусна глупав гол още в 5-ата минута. Малко след това спаси и страховит изстрел на Пол Отофе от далечна дистанция. Със сериозен принос “драконите” да се успокоят след първото попадение и да стигнат до така ценните три точки. (2)

Антон Недялков (ЦСКА-София)
Нов много стабилен мач на левия барнител на “червените”. Недялков е много важна част от защитата на тима, като освен стабилност в своята зона, дава и много креативност по левия фланг в атакуващ план. Един от ключвоите футболисти на Стамен Белчев с основна заслуга за добрата серия на ЦСКА-София. (1)

Давид Яблонски (Левски)
Бранителят на “сините” бе най-стабилният футболист срещу Ботев (Пловдив). Освен, че се справи в защита, успя да вкара и поредния си гол с екипа на Левски. Той се възползва от фантастичното центриране на Габриел Обертан, който също изигра добър мач, въпреки че отборът загуби. (2)

Ботев (Пловдив) удари Левски на "Коматево"

Цветомир Панов (Ботев)
Не е случайно, че крайният бранител на “канарчетата” стигна до националния отбор на България. Защитникът отново бе много стабилен в защита, като успя да обезличи капитана на Левски Роман Прохазка, което бе и основната му задача в дербито на кръга. (1)

Густаво Кулма (ЦСКА-София)
Атакуващият играч на “червените” вкара първите си два гола от началото на сезона в Първа лига. Срещу Верея в София той бе най-опасният футболист на ЦСКА-София и заедно с Фернандо Каранга и Кирил Десподов буквално си правеха каквото искат с отбраната на Верея. (1)

Борис Галчев (Септември)
Халфът продължава да носи на гръб новака в Първа лига. В дербито с Етър опитният халф се разписа в началото на мача, като даде страхотен старт на срещата. Капитанът на столичани се отличи с доста добри отигравания в центъра на терена. Той бе и основната заплаха за защитата на “виолетовите”. (3)

Септември - Етър

Васил Шопов (Дунав)
Отлично представяне на юношата на Спартак (Плевен), който освен че се разписа още в 5-ата минута, когато се възползва от глупава грешка в защитата на Витоша, изработи и дузпата за втория гол, дело на Мирослав Будинов. Шопов бе един от основните дразнители на противниковата защита, като на няколко пъти я постави под сериозно напрежение. (2)

Лъчезар Балтанов (Ботев)
Юношата на Левски нокаутира бившия си клуб, като отебляза втория гол за победата на Ботев с 2:1 над “сините”. Капитанът на “канарчетата” за пореден път бе на високо ниво в халфовата линия на тима си и в 77-ата минута прати топката в далечения ъгъл на Александър Любенов. (1)

Анти Рениа (Пирин)
Това е изненадата в Първа професионална лига до този момент през сезона. Рениа пристигна от изпадналия в Трета лига Левски (Карлово)  и веднага се превърна в ключов играч в схемата на Милен Радуканов. Срещу Локо (Пловдив) асистира за първия гол на Костов и сам заби второто попадение. (2)

Станислав Костов (Пирин)
Нападателят на “орлетата” продължава да е най-силният футболист на тима. 25-годишният футболист вкара две попадения във вратата на Мори Диао и асистира за гола на Аймен Суда. С подобна игра юношата на Пирин може много скоро да бъде част от националния отбор на България. (1)

Клаудиу Кешерю (Лудогорец)
Нападелят на “орлите” отново демонстрира върхова форма. При гостуването на Славия, “зелените” спечелиха с 4:0, а опитният стрелец заби първите две попадения в срещата. 30-годишният футболист има 4 гола в 4 срещи, като той и Мисиджан са голмайсторите на тима до този момент. (2)