Бенедето отново герой за Бока

Голмайсторът на Аржентина от последния сезон Дарио Бенедето отново се превърна в герой за Бока Хуниорс. Шампионите спечелиха много трудното си гостуване на Ланус от втория кръг на аржентинската "Суперлига", а единственото попадение бе дело на деветката, която се разписа в 84-ата минута.

На тежкия терен играчите на Гилермо Скелото бяха близо до гол в 57-ата минута, но гредата спаси домакините, след като Кардона изпълни фаул от границата на наказателното поле.

Последваха силни минути за домакините, които първо в 61-ата минута пропуснаха отлична възможност, след като Мартинес остана очи в очи с Роси, но стреля в аут.
Малко след това Санчес удари лявата греда на гостите с глава.

Двубоят вървеше към 0:0, но Бенедето отново бе ключовата фигура за Бока. Той се възползва от хубав пробив на Хара отдясно, пое топката с гърди и със силен удар прати топката в мрежата.

Голът е негов трети в първите два кръга, а също така 24-и от 27 мача с екипа на Бока в аржентинското първенство. Грандът има пълен актив от шест точки, докато Ланус остана на дъното без спечелена точка в този шампионат.