И брилянтно изпълнение на Галчев не стигна за първа домакинска победа на Септември (видео+галерия)

Септември спечели първа домакинска точка в Първа лига, след като завърши 1:1 срещу Етър в последен мач от осмия кръг на Първа лига, който се проведе на националния стадион "Васил Левски".

Домакините откриха резултата след гол от фаул на Борис Галчев през първата част, но след почивката капитанът на болярите Иван Стоянов изравни от дузпа.

Гостите започнаха по-добре срещата и в 11-ата минута можеха да открият резултата. Александър Александров центрира отдясно към Бадара, който стреля с глава, но за късмет на домакините топката профуча покрай дясната греда на Георгиев.

Септември - Етър

Септември отговори подобаващо в 13-ата минута, когато Борис Галчев вкара след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар. Халфът вкара подобно попадение и в предишния двубой на тима срещу Черно море във Варна.

Десет минути по-късно домакините осъществиха бърза атака. Мартин Тошев получи извеждащ пас отляво в наказателното поле на гостите и пусна успоредно по земя към Баду, който бе изпреварил Димо Атанасов, но падна на тревата секунда преди да вкара в празната врата на Етър, претендирайки за дузпа. Реферът Петър Доровски обаче прецени, че нарушение няма и играта продължи. Последва шут на Галчев от далечна дистанция в 30-ата минута, който за малко не изненада Иванов, но стражът на болярите реагира добре и изби.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и домакините се оттеглиха с гол преднина.

След почивката Етър заигра далеч по-добре и успя да изнесе играта в половината на Септември, но така и не създаваше опасности пред Георгиев до 70-ата минута, когато Иван Стоянов изравни след точно изпълнение на дузпа. Тя бе свирена за нарушение на Васил Добрев срещу Бадара, дошло след сериозна грешка на Георги Стоичков, който не се справи с центриране отдясно и позволи топката да достигне до централния нападател на великотърновци.

След изравнителния гол Етър продължи да доминира, а играчите на Септември се прибраха пред собственото си наказателно поле, но в крайна сметка устискаха да не загубят мача.

Така домакините продължават да нямат победа на свой терен след осем изиграни крага, а болярите могат да се похвалят, че в пети пореден двубой не познават вкуса на поражението.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО)