Наполи включи турбото и изравни рекорд

Наполи запази стопроцентовия си актив от началото на сезона след убедителна победа с 3:0 при гостуването на Болоня. Хосе Кайехон, Дрис Мертенс и Пьотр Желински бяха точни за състава на Маурицо Сари, който се изравни по точки с другите два безгрешни тима до момента - Ювентус и Интер. Освеен това, Наполи изравни собствения си рекорд от 8 поредни победи в Серия "А".

През миналия сезон неаполитанци триумфираха на "Ренато Дал'Ара" с гръмкото 7:1, но днес трябваше сериозно да се потрудят, за да стигнат до трите точки. От обичайните титуляри почивка получи само Раул Албиол, но той се появи още преди почивката на мястото на контузилия се Влад Кирикеш. Дебют от първата минута за Болоня направи Родриго Паласио.
Домакините стартираха силно и Симоне Верди създаде много проблеми на защитниците на Наполи. След негов удар Хосе Рейна изби в корнер и това беше сигнал, че Болоня няма да се предаде лесно. Малко по-късно Адам Масина прати топката във вратата на Рейна, но от засада и голът правилно бе отменен. Лоренцо Инсиние пък имаше възможност да открие за Наполи, но Ерик Пулгар изчисти в последния момент.

Гостите доминираха в края на полувремето, но Марек Хамшик стреля слабо в ръцете на Антонио Миранте, а после реферът Пиеро Джакомели не даде дузпа за тима на Маурицио Сари, след като Мертенс беше повален в наказателното поле от Филип Хеландер.
През второто полувреме разликата в класите си пролича. Калиду Кулибали трябваше да избива от голлинията удар на Матия Дестро, но след това на терена имаше смо един отбор. В 66-ата минута Кайехон засече с глава центриране на Лоренцо Инсиние на далечната греда и откри резултата. В края на мача Болоня тръгна да изравнява, но грешка в защитата позволи на Мертенс да напредне и да покачи на 2:0, а точка на спора сложи резервата Желински.

В следващия кръг Наполи посреща новака Беневенто, а Болоня гостува на Фиорентина.