България тръгна с победа на Световното (снимки)

Волейболистките от националния отбор на България за жени до 23 години започнаха отлично участието си на Световното първенство в Словения. Момичетата, които са водени от Антонина Зетова, обърнаха и се наложиха над Япония с 4:2 (15:13, 13:15, 11:15, 15:13, 15:12, 15:11) в първия си мач от Група В на Мондиала, игран тази вечер.

Така българските "лъвици" спечелиха 3 точки, както е по новата точката система. Утре (11 септември) от 15,00 часа българско време във втората си среща България ще играе срещу Кения, която по-рано днес падна от Бразилия с 0:4.

Първите два гейма бяха напълно равностойни и двата тима си ги поделиха за 1:1. Японките дори поведоха след 15:11, но България се пребори в четвъртата част за 15:13. Това се оказа превратната точка в мача, след което младите български волейболистки показаха характер и се поздравиха с победата след 15:12 и 15:11 за крайното 4:2.

Най-полезни за българския тим станаха Силвана Чаушева (1 блок, 3 аса и 40% ефективност в атака) и капитанката Гергана Димитрова (1 блок, 43% ефективност в атака) с 18 и 17 точки за победата. За японките Мисаки Ямаучи завърши с 15 точки.