Бандаловски и Гаджев поведоха колоната в Кипър, червен картон за Стойчев

Анортозис постигна трудна, но много важна победа срещу Арис (Лимасол) и излезе начело в кипърското първенство. Иван Бандаловски беше титуляр за домакините, а Владимир Гаджев се появи като резерва в последните секунди. Успехът на тима от Фамагуста донесе Секу Сисе в 60-ата минута. Малко след това Еваристе Нголок от гостите получи червен картон.

В друг мач от третия кръг Омония надви Етникос (Ахна) с 2:1. Българският защитник на Етникос Борислав Стойчев беше изгонен с директен червен картон в последната минута. Двата гола за Омония вкара англичанинът Мат Дербишър.

В класирането води Анортозис с актив от 7 точки, следван от АЕЛ с 6.

АНОРТОЗИС - АРИС (ЛИМАСОЛ) 1:0
1:0 С. Сисе (60)