Кариана не прости на Първа атомна и дръпна на върха в Северозапада (видео+снимки)

Отборът на Кариана (Ерден) остава на върха в Северозападната Трета лига. Играчите на Атанас Джамбазки разбиха с 3:0 един от основните си конкуренти за промоция в професионалния футбол - Първа атомна (Козлодуй), в двубой от петия кръг на първенството. Хеттрик отбеляза юношата на Черно море Васил Тачев. Срещата бе предавана пряко по Sportal TV и Sportal.bg.

Кариана(Ерден) - Първа атомна(Козлодуй)

Домакините не оставиха съмнение, че за момента са по-класният тим и по-голямата част от срещата премина в половината на гостите. Резултатът бе открит в 24-ата минута. Тогава след едно центриране от фаул Тачев засече топката във вратата от малък ъгъл. Малко след подновяването на играта нападателят удвои, след като бе точен от пряк-свободен удар. В 69-ата минута пък Тачев отклони топката след един далечен удар на съотборник и преодоля вратаря Ивайло Върганов за 3:0 и своя хеттрик. До края на срещата темпото спадна, след като домакините вече имаха комфортна преднина, а гостите така и не намериха правилния път към вратата на Павел Станев.

По този начин Кариана записа четвърта победа в шампионата и вече има актив от 13 точки на върха в Северозападната дивизия. Първа атомна от своя страна остава с девет и за момента е на четвърто място.

КАРИАНА - ПЪРВА АТОМНА 3:0
1:0 Васил Тачев (24)
2:0 Васил Тачев (49)
3:0 Васил Тачев (69)

КАРИАНА: 1. Павел Станев, 4. Цвятко Иванов, 13. Георги Георгиев, 11. Станислав Георгиев, 19. Иван Тодоров, 17. Деян Иванов, 16. Николай Николов, 15. Ангел Русев, 7. Георги Иванов, 9. Румен Рангелов, 20. Васил Тачов

ПЪРВА АТОМНА: 12. Ивайло Върганов, 8. Пламен Трифонов, 16. Десислав Атанасов, 14. Михаил Михайлов, 11. Станислав Стоянов, 20. Гроздан Иванов, 21. Пламен Венелинов, 6. Николай Михайлов, 19. Николай Ганчев, 17. Любен Вълков, 9. Ростислав Данчев