Ураганът Виола отнесе Верона на "Бентегоди"

Отборът Фиорентина избухна на стадион "Маркантонио Бентегоди", като отнесе с 5:0 домакините от Верона в мач от 3-ия кръг на Серия "А". Успехът бе първи за "виолетовите" през този сезон, след като стартираха първенството с две поражения от Интер (0:3) и Сампдория (1:2). Още в средата на първата част момчетата на Стефано Пиоли вече си бяха гарантирали трите точки. Привлеченият от Дженоа Джовани Симеоне откри головата си сметка за тима от Флоренция във втората минута. Аржентинецът бе най-съобразителен след спасяване на Николас и от няколко метра даде аванс на гостите.

В деветата минута Сирил Теро, който бе привлечен от Киево, също вкара своя първи гол за клуба. Французинът бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Федерико Киеза.

Националът на Италия Давиде Астори вкара трети гол в 23-ата минута, когато се разписа след центриране от корнер. От този момент до края на срещата имаше само един отбор на терена - този на гостите.

Фабио Пекия направи две промени на почивката, но въпреки това четвъртият гол в мача отново бе във вратата на Николас. Този път Жордан Верету попадна в прегръдките на своите съотборници след страхотно изпълнение на фаул. За него това също бе първи гол за клуба.

В 76-ата минута Верона бе близо до почетен гол, но Марко Спортиело спаси удар на Ромуло. Резервата Жил Диас в последните минути тотално унижи домакините с пети гол. Интересното е, че бившият играч на Монако стана четвъртият футболист на тима, който отбеляза дебютното си попадение в този мач. Тифозите на Верона изпратиха с освирквания своите играчи, които имат едва една точка, но също така две загуби на "Бентегоди" с голова разлика 1:8 през тази кампания.