Аталанта с първа победа след обрат срещу Сасуоло (видео)

Отборът на Аталанта се поздрави с първи точки и първа победа през новия сезон в Серия “А”. Тимът от Бергамо надделя у дома над Сасуоло с 2:1 в среща от 3-ия кръг на италианското първенство.

Стефано Сенси изведе гостите от Сасуоло напред в резултата в 28-ата минута. След пас отдясно той прокара топката между краката на стража на домакините Етрит Бериша. Гостите на задържаха аванса си твърде дълго, тъй като седем минуто по-късно датският нападател Андреас Корнелиус изненада вратаря на Сасуоло Андреа Консили с удар извън наказателното поле за 1:1. Обратът стана факт в 77-ата минута, когато Андреа Петаня с удар от въздуха отблизо преодоля Консили.

С 3 точки Аталанта заема 13-о място в класирането. Сасуоло е 17-и със само една точка след първите си три срещи.