Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Белинели изстреля Италия към Топ 8

Италия е третият четвъртфиналист на ЕвроБаскет 2017. Отборът на Еторе Месина се справи с Финландия със 70:57, а за пореден мач на това първенство в центъра на събитията бе Марко Белинели. Стрелецът получи подкрепа и от другите изявени имена в “скуадра адзура” - Луиджи Датоме, Николо Мели и Даниел Хакет, докато за финландците на ниво бяха единствено опитните Петери Копонен и Сасу Салин.

Белинели премина границата от 20 вкарани точки за втори път на този шампионат и за трети мач вкара поне 5 тройки. Гардът на Атланта спази традицията да наказва съперниците на Европейското от далечна дистанция, като в случая наниза 22 точки за 31 минути. Марко се отчете с 62.5% от тройката (5/8), овладя 4 борби и даде 2 асистенции.

Датоме се отличи с 15 точки, докато Хакет и Мели добавиха по 10 точки всеки.

Нападението на Финландия не потръгна въобще днес, а в италианския лагер нещата бяха на обратния полюс. На практика двата тима си поделиха по едно полувреме в Истанбул, но това, което бе на сметката на италианците, първото, завърши при резултат 48:29. През втората половина финландците заличиха част от разликата, но просто за да се стигне до заключителното 70:57.

Петери Копонен завърши с 13 точки в последния мач на Финландия на ЕвроБаскет 2017. Сасу Салин добави 11, а Лаури Марканен реализира едва 4 точки за 20 минути.