Спартак (Плевен) сгафи в Червен бряг

Плевенският Спартак направи грешна стъпка в битката за първото място в Северозападната Трета лига, завършвайки 1:1 в Червен бряг срещу местния Партизан. Двубоят бе от петия кръг на първенството. С оглед на показаното на терена обаче съперниците могат да съжаляват, че не спечелиха, а и да се радват, че не загубиха. Стана нервен мач с много грешни отигравания и пропуски пред гола.

Първата опасност без пред вратата на гостите, когато Галин Великов уцели гредата. В средата на първата част обаче Христо Спасов си изработи дузпа и сам я вкара, давайки преднина на плевенчани. В 54-ата минута пък Денис Шаранков изравни след подаване на Калоян Тодоров. До края и пред двете врати имаше критични ситуации, но резултата остана непроменен. Със спечелената точка спартаковци се изравниха с лидера Кариана, но ерденци са с мач по-малко и утре приемат Първа атомна (Козлодуй).