Монтана се срина в дебюта на Феро

Новият наставник на Монтана Ферарио Спасов дебютира с тежко поражение от Несебър. На стадион "Кипровец" в град Чипровци гостите спечелиха с 3:1, въпреки че допуснаха гол още в самото начало. Атанас Илиев бе точен в 5-ата минута за монтанци, но още в следващата атака Иван Колев изравни. Няколко минути по-късно Жак Пехливанов донесе пълен обрат в полза на Несебър. Той се разписа в 11-ата минута, а в 38-ата минута Колев матира Монтана с трети гол. Попадението бе общо трето за бившия играч на Поморие през този сезон.

Спасов направи три смени на почивката, като пусна Владимир Айтов, Даниел Васев и Сергей Георгиев, който се завърна след дълго време, тъй като лекуваше тежка травма.

Втората част започна с червен картон на Даниел Георгиев, който няма да започни своя дебют с нищо добро. Бившият играч на Черно море сбърка при второто попадение на гостите, а буквално в първата минута на второто полувреме извърши нарушение, като последен човек и бе пратен в съблекалнята. Останал с 10 човека, Монтана така и не успя да реагира, а в края на мача дори рискуваше да получи четвърти гол.

Несебър спечели десет точки в последните четири кръга, като с актив от 11 точки е на трето място. Домакините пък имат три поражение в последните си четири мача, а с актив от 7 точки са на 11-то място.