ЦСКА 1948 се забавлява в Гоце Делчев, юноша на "червените" над всички (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА 1948 не срещна трудности при гостуването си в Гоце Делчев. Играчите на Валентин Илиев постигнаха лесен успех с 3:0 над Пирин в мач от 5-ия кръг на Югозападна трета лига. Първото попадение за “червените” заби обичайният голмайстор Андон Гущеров още в 14-ата минута. Йоан Маринов показа класа и до края на първата част вкара на два пъти във вратата на домакините. Юношата на ЦСКА и днес бе над всички, след като в миналия кръг донесе трите точки срещу Рилски спортист в София.
Пирин(Гоце Делчев) - ЦСКА 1948
В днешния мач играчите на Валентин Илиев показаха много стабилна игра. Впечатление направи халфовата линия на “червените”, която бе много стабилна, а атаката пък бе изключително остра, като Гущеров, Маринов и Хаджиниколов буквално си правеха каквото искат с отбраната на Пирин.

Самата среща започна с натиск на ЦСКА 1948. В 14-ата минута Йоан Маринов направи пробив отдясно и центрира в наказателното поле към Андон Гущеров, който с лекота се разписа във вратата на Пирин.
Натискът на “червените” продължи и Маринов с лекота вкара за 2:0. В 34-ата минута отново Маринов показа класа, след като получи нов перфектен пас от Гущера и без да се замисли заби втория си гол в срещата.

Второто полувреме бе доста по-спокойно. Все пак в 60-ата минута домакините можеха да се разпишат, но кълбото срещна горната греда. Резервата Цветков от състава на ЦСКА 1948 можеше да запише името си сред голмайсторите, но шутът му мина на сантиметри от целта. Това бе и последната интересна ситуация в срещата.
В следващия кръг “червените” са домакини на Септември (Симитли), а Пирин (ГД) гостува на Рилски спортист.

ПИРИН (ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ) - ЦСКА 1948 0:3
0:1 Гущеров (14)
0:2 Маринов (25)
0:3 Маринов (34)

Стартовият състав на ЦСКА 1948: 1. Бахтарлиев, 19. Пидев, 25. Петров, 6. Котев, 3. Стоянов, 22. Васев, 7. М. Иванов, 77. Хаджиниколов (Бонев 75), 10. Павлов (Цветков 56), 99. Гущеров, 17. Маринов (Стефанов 83)