Исландска звезда разкъса Кьолн, "козлите" на дъното

С попадения на Алфред Финбогасон тимът на Аугсбург надви с 3:0 Кьолн. Това е първа победа за футболистите на Мануел Баум през сезона в Бундеслигата, а същевременно "козлите" са на дъното в класирането - три загуби от три двубоя, което поставя под съмнение бъдещето на австрийския наставник Петер Щьогер.

Още в шестата минута Финбогасон можеше да открие резултата, но се засуети пред вратарското поле на Кьолн и голът се размина. В 20-ата минута зрителите  на "СГЛ Арена" видяха още един пропуск пред рамката на Тимо Хорн. Секунди по-късно с неточен удар се отчете и Мартин Хинтерегер. Защитникът на домакините можеше да порази целта с глава след корнер, но не улучи. В 22-ата минута обаче грешка нямаше - Финбогасон посрещна с глава центриране отляво и матира Хорн за 1:0.

Попадението посъбуди гостите, но опасностите пред вратаря Марвин Хитц се ограничиха в няколко по-остри центрирания. Все пак и това беше нещо на фона на мудното начало на "козлите". В 30-ата минута Джон Кордоба можеше да изравни, но не сполучи. В 32-ата минута обаче Аугсбург направи 2:0. Марсел Хелер бе повален в наказателното поле и реферът Тобиас Щайлер отсъди дузпа. Финбогасон не срещна проблеми с изпълнението и реализира своя трети гол от началото на кампанията.

След почивката домакините продължиха да натискат и Хелер можехе да вгорчи допълнително деня на стража на Кьолн. Крилото обаче или си повеждаше по-дълго топката, или шутираше слабо. В началото на втората част пък германската телевизия "си хареса" съдията Щайлер, който бе "окабеляван" няколко минути преди да поднови играта. Полека-лека отборът на Баум заигра на контри, а Кьолн натисна, за да се върне в срещата.

Това не се случи, а дори напротив - в добавеното време Финбогасон заби още един гол за крайното 3:0.