ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Байерн пак си тръгна набит от гостуване на Хофе (видео)

За втори пореден сезон Байерн (Мюнхен) си тръгна с подвита опашка след гостуването си на Хофенхайм в среща от Бундеслигата. Тази вечер шампионите загубиха с 0:2 след слаба продукция, идваща броени дни преди началото на битките в Шампионската лига. И двете попадения реализира Марк Ут, който по-рано това лято порази мрежата и на Ливърпул. Той беше точен в 27-ата и 51-ата минути.

Дебют за шампионите направи Хамес Родригес, който се появи като смяна. Срещата обаче беше специална за Томас Мюлер, за когото това беше мач №400 с екипа на Байерн във всички турнири. Световният шампион може да се похвали със 161 гола и 101 асистенции, но за негово съжаление тази вечер не успя да увеличи сметката си. Мюлер се загуби в сгъстената защита на Хофе, като шанс нямаха и колегите му в предни позиции Роберт Левандовски и Кингсли Коман.

Хофенхайм - Байерн (Мюнхен) 2:0

Този път треньорът Карло Анчелоти остави Франк Рибери и Ариен Робен на пейката, но се наложи да ги пуска да обръщат резултата, но те не го сториха.

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа пък не можеше да разчита на ключови фигури като Сандро Вагнер и Кевин Фогт, но и този път младият наставник Юлиан Нагелсман намери решение на проблема.

Макар баварците да доминираха във владеенето на топката, чистите възможности не бяха никак много. Левандовски се размина с гола ощв в 7-ата минута, когато топката дори леко кацна върху гредата.

Домакините поведоха след находчиво действие на Андрей Крамарич в 27-ата минута. Тогава той принуди Матс Хумелс да изрита кълбото в тъч, след което веднага взе друга топка и я хвърли към Ут, който я изстреля в мрежата на Мануел Нойер. Любопитното обаче беше, че шутираното от Хумелс кълбо падна обратно в полето, докато вървеше атаката за гола. Така от Байерн протестираха, че по време на попадението на терена имаше две топки, като втората беше в половината на домакините. Тази втората обаче вече беше напуснала очертанията на игрището, когато Хумелс я ритна и явно по тази причина съдията зачете гола на Ут.

В първите минути на втората част се създаде илюзия, че мюнхенци ще обърнат, тъй като в рамките на две поредни атаки малко не достигна на Лева и Коман да реализират.

Стигна се обаче до контра акция пред вратата на Нойер и в 51-ата минута Ут ликуваше още веднъж - 2:0.

До края Байерн нападаше, но Хофенхайм показа, че знае как да се защитава и така удържа победата.

Сега баварците ги очаква сблъсък с Андерлехт в ШЛ във вторник на “Алианц Арена”, а в Зинсхайм ще посрещнат първия от противниците си в групите на Лига Европа - Брага, като този двубой е в четвъртък.