Леверкузен пак няма за какво да се радва (видео)

Амбициозният тим на Байер (Леверкузен) записа нов разочароващ резултат в Първа Бундеслига, отстъпвайки с 1:3 при гостуването си на Майнц 05 в среща от третия кръг. Така “аспирините” остават без победа от началото на сезона и имат само 1 точка на своята сметка. И докато неуспешните изяви срещу Байерн (Мюнхен) и Хофенхайм са оправдани донякъде, то днес съперник беше един от съставите, които е с най-големи шансове да изпадне. Играчите от Майнц бяха с две поредни поражения и в средата на първото полувреме допуснаха Доминик Коор да им отбележи, с което Байер повярва, че ще триумфира.

Домакините обаче се съвзеха и отговориха подобаващо на предизвикателството с три гола. Йошинори Муто изравни в последните секунди на полувремето, а след почивката Абду Диало (57’) и Суат Сердар (71’) наклониха везните в полза на “05”.

В следващия кръг Майнц го очаква сериозен тест срещу Байерн на “Алианц Арена”, докато Леверкузен ще приеме Фрайбург.