Летният сън на Хари Кейн окончателно приключи и Тотнъм съсипа Евертън (видео)

Отборът на Тотнъм разби с 3:0 като гост Евертън в мач от четвъртия кръг на Премиър лийг. Два гола за “шпорите” заби Хари Кейн, който явно отново ще намери добрата си форма, след като по традиция започва без попадения през месец август. Едно попадение добави Кристиан Ериксен малко преди почивката.

Резултатът бе открит от гостите в 28-ата минута. Тогава Хари Кейн пробва да центрира към наказателното поле, но топката в крайна сметка изненада Джордан Пикфорд и влетя в мрежата му. Това бе гол номер 100 за нападателя в кариерата му за лондончани. Малко преди почивката Тотнъм удвои преднината си. Деле Али центрира към Бен Дейвис. Ударът му бе париран от Пикфорд, но топката отиде у Ериксен, който нямаше какво друго да направи освен да я довкара във вратата.

В началото на втората част гостите направиха преднината си класическа. Дейвис центрира към Кейн, който с удар по земя вкара втория си гол в мача. До края на срещата темпото силно спадна, като домакините нямаха идея как да стигнат до опасност пред Юго Лорис, докато Тотнъм предпочете да спести сили преди първия си мач от Шампионската лига - домакинство на Борусия (Дортмунд).

В класирането Тотнъм събра седем точки и вече заема пета позиция. Евертън от своя страна остава с три по-малко и за момента е на незавидното 15-о място.

ЕВЕРТЪН - ТОТНЪМ 0:3