Дончич вдъхнови Словения за четвъртфинал (видео)

Словения е първият четвъртфиналист на ЕвроБаскет 2017. Украйна се оказа прекалено лесна задача за набралия сериозна скорост тим на словенците, които победиха със 79:55 (26:17, 16:10, 26:16,11:12) в Истанбул, а този мач даде начало на осминафиналната програма на първенството. Пред прекалено малко за такава фаза на значим турнир зрители (730), което донякъде може да се оправдае и с ранния начален час - 12:30, бившата югорепублика показа на бившата съветска такава, че смята да продължи възможно най-далеч на този форум.

Едва 18-годишен, но със самочувствието и ходовете на ветеран. Така игра днес Лука Дончич, който завърши в обсега на “трипъл-дабъл” с 14 точки, 10 борби, 6 асистенции и 2 грешки за 24 минути. Капитанът Горан Драгич не показа това, което бяхме свикнали да виждаме от него в груповата фаза и вкара само 5 точки. Проблеми обаче нямаше, защото Антъни Рандолф с 21 точки и Клемен Препелич с 14 точки поеха отговорност и играха отлично.

За украинците единствено Максим Пустозвонов бе най-резултатен с 11 точки. Денис Лукашов вкара 9, а най-постоянният играч на страната до момента Артьом Пустовий не оправда очакванията като реализатор със само 4 точки, но овладя 10 борби и добави по 2 чадъра и отнети топки.

Словенската доминация бе толкова сериозна, че Украйна не поведе в резултата нито веднъж днес, а най-голямата разлика в полза на победителите бе 29 точки. Играчите на Игор Кокошков поведоха с 9 точки още след първата част, което им позволи да диктуват темпото в останалите 30 минути и да се поздравят с напълно заслужения успех.

В четвъртфиналната фаза Словения очаква Латвия или Черна гора.