Манчестър Сити отнесе Ливърпул (видео)

Манчестър Сити разби Ливърпул с 5:0 на “Етихад” в първия мач от кръга във Висшата лига. Отборът на Гуардиола поведе с попадение на Серхио Агуеро в средата на първото полувреме, а в 37-ата минута мърсисайдци останаха с човек по-малко. Тогава Садио Мане влезе остро с високо вдигнат крак срещу вратаря на домакините Едерсон. Играчът на “червените” уцели с бутоните стража и получи червен картон, а вратарят напусна терена контузен.

В края на първото полувреме и началото на второто Габриел Жезус се разписа на два пъти и увеличи преднината на Сити на 3:0. Влезлият като резерва Льорой Сане също се нареди сред голмайсторите в 77-ата минута. В края германецът направи 5:0 с много красив удар.

С тази победа “гражданите” оглавиха временно класирането преди двубоя на градския им съперник Манчестър Юнайтед. Ливърпул пък е с актив от седем точки след първата си загуба от началото на сезона.

Ливърпул започна активно гостуването си на Манчестър Сити и организира няколко опасни атаки. Домакините отговориха с опити за бързи атаки и добър удар на Фернандиньо, с който Миньоле се справи. И двата отбора използват всяка възможност за бързо изнасяне в предни позиции и застрашаване на вратата на съперника. Защитата на Сити има проблеми с опазването на Мане и Салах, но след техните пробиви не се стигна до завършващ удар.

В средата на първото полувреме “гражданите” поведоха в резултата. В 24-ата минута отбраната на Ливърпул остави дупка в центъра и позволи на Де Бройне отлично да намери Агуеро, който заобиколи Миньоле и прати топката в мрежата. Мърсисайдци имаха добра възможност да изравнят. След пробив на Мане той бе повален на границата на наказателното поле. Емре Джан обаче стреля неточно от фаула. Салах се измъкна по дясното крило след половин час игра. Той получи топката от Мане и бе сам срещу Едерсон, но стреля слабо и вратарят спаси.

Нова грешка в защитата на “червените” позволи на Габриел Жезус да се озове на стрелкова позиция. Бразилецът открадна топката от Клаван и избра да стреля от малък ъгъл вместо да търси Агуеро, който бе в центъра. Миньоле се справи и спаси удара. При последвалия ъглов удар топката се озова в Стоунс, който стреля от добра позиция, но вратарят на гостите направи отлично спасяване с крак.

Ситуацията на Ливърпул стана още по-тежка в 37-ата минута, когато Садио Мане получи директен червен картон. Той бе изведен от Матип сам срещу вратаря на Сити. Двамата тръгнаха към топката, но Мане го направи с високо вдигнат крак и уцели с бутоните в лицето Едерсон. Бразилският страж не можеше да продължи и бе заменен от Клаудио Браво.

Играта бе прекъсната за около 10 минути, а след подновяването на играта тимът на Гуардиола за втори път се разписа, но попадението бе отменено поради засада. Габриел Жезус с глава прати топката в мрежата след центриране на Де Бройне. Ситуацията се повтори няколко минути по-късно. Отново бразилецът бе оставен непокрит в наказателното поле и отлично насочи топката, като този път голът му бе зачетен и Сити поведе с 2:0.

Юрген Клоп пусна новото попълнение Алекс Окслейд-Чембърлейн за началото на второто полувреме. Той замени Мохамед Салах и зае място в средата на терена. Емре Джан пък бе върнат в центъра на защитата, която вече бе от трима човека. Това обаче не се отрази на представянето й. Отбраната отново пропусна пас през центъра. Фернандиньо изведе Агуеро, който подаде към Жезус и бразилецът отбеляза втория си гол в мача.

Ливърпул целеше да запази резултата и да не се стигне до разгром. Сити намали темпото, но продължи да атакува. В 72-ата минута Жоел Матип можеше да си отбележи автогол, след като отклони центриране на Менди, но Миньоле успя да опази вратата си. Белгиецът обаче трябваше да вади топката от мрежата малко по-късно след комбинация между Сане и Менди, която бе завършена от германеца. Към края Сане бе близо до още едно попадение, но прати топката в тялото на Миньоле. Той се реваншира в заключителните секунди, когато с великолепен удар не остави шансове на белгиеца.

МАН СИТИ - ЛИВЪРПУЛ 5:0
1:0 - Агуеро (24)
2:0 - Жезус (45+6)
3:0 - Жезус (53)
4:0 - Сане (77)
5:0 - Сане (90)