"Зелено" торнадо помля Славия в София (видео)

Българският шампион Лудогорец постигна изразителна победа като гост над Славия. Срещата от 8-ия кръг завърши 4:0 в полза на разградчани. Този резултат бе най-малкото, с което "белите" се отърваха. "Орлите" прегазиха днешния си съперник и имаха тотално превъзходство, което позволи на възпитаниците на Димитър Димитров да създадат куп голови положения.

Двата гола отбеляза Клаудио Кешеру (4,20) и по един добавиха Вирджил Мисиджан (49) и Жуниор Кишада (75).

Треньорът на шампионите Димитър Димитров запази част от основните си състезатели за предстоящия сблъсък с Истанбул ББ от груповата фаза на Лига Европа. Извън титулярите останаха Козмин Моци, Светослав Дяков и Абел Анисе.
Славия - Лудогорец
Първото попадение реализира Клаудио Кешеру в четвъртата минута с премерен удар по земя, след асистенция на Марселиньо.

В 20-ата минута румънецът удвои от дузпа за нарушение срещу самия него от страна на Стефан Велков, който го задържа с ръка в наказателното поле.

Малко след гола Ивайло Димитров стреля под ъгъл, но Броун трудно се справи с лекия изстрел. Топката мина между краката му, но в крайна сметка стражът я спря преди да премине голлинията.

В 35-ата минута Лукас Саша пропусна да сложи точка на спора, след като от удобна позиция шутира високо над напречната греда.
Славия - Лудогорец Четири минути по-късно българският шампион направи нов сериозен пропуск. Марселиньо и Кешеру излязоха сами срещу вратаря. Бразилецът напредна и потърси своя съотборник, но притичал бранител на Славия неутрализира опасността.

Втората част стартира с опасност пред вратата на домакините. Мисиджан пусна успоредно на голлинията, но Джоди Лукоки направи по-трудното и от 3-4 метра прати топката над напречната греда.

В 49-ата минута Кампаняро намери Мисиджан, който пое и с топовен изстрел покачи резултата - 3:0 за Лудогорец.

Малко по-късно Лукоки пропусна сам срещу вратаря.
В 75-ата минута полетът на "орлите" продължи и Жуниор Кишада направи загубата на "белите" катастрофална. За бразилеца не бе особен проблем да се разпише за 4:0, тъй като получи подарък от Мартинов, който направи неуспешен опит да върне на своя вратар. Нападателят пресече, преодоля стража Стергиакис, и бутна кълбото в мрежата.

В 90-ата минута Кишада пропусна от чиста позиция.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:4