100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

ЦСКА-София съсипа пореден съперник, Каранга с осми гол (видео)

ЦСКА-София би без проблем Верея с 3:0 в мач от осмия кръг на Първа лига, с което постигна шестата си поредна победа в първенството. Червените поведоха още в 7-ата минута след автогол на Осман Балт, а до края на полувремето се разписа и Густаво Кулма, но при попадението останаха много сериозни съмнения за засада. Класиката бе оформена от Фернандо Каранга, реализирал за осми път от началото на първенството.

Освен това футболистите на Стамен Белчев нацелиха на два пъти напречната греда след изстрели на Александър Дюлгеров и Каранга.

Наставникът на домакините Стамен Белчев бе направил любопитна промяна в стартовия състав. На мястото на Станислав Манолев започва Кирил Десподов. През втората част дебют за домакините направиха новите попълнения Раул Лое и Александър Барт.

Иначе червените поведоха в резултата още в 7-ата минута. Тогава Десподов Подаде към Тиаго, който центрира отдясно, но бранител на гостите не изчисти по най-добрия начин и топката попадна в Густаво Кулма. Нападателят шутира от 12-13 метра, топката отиваше в ръцете на Аргилашки, но Осман Балт реши да я изчисти и си вкара нелеп автогол.

Три минути по-късно Десподов отправи фалцов шут, който Аргилашки успя да избие в корнер. Малко по-късно Чорбаджийски опита подаване към Кулма в наказателното поле на гостите и изпрати топката в ръката на Георги Андонов. Домакините претендираха за дузпа, но реферът бе на друго мнение.

Последва затишие до 29-ата минута, когато Здравко Илиев допусна много странна грешка, която по чудо не доведе до втори гол във вратата на Верея. Гостите получиха право да изпълнят фаул отдясно на тъча, Илиев обаче реши да подаде на "червения" Тиаго в центъра на терена. Последва контраатака двама на един и извеждащ пас към Десподов. Младият нападател опита да копне топката над излезлия да го пресрещне страж на гостите Аргилашки и успя, но не уцели вратата.

В 37-ата минута ЦСКА-София поведе с 2:0. След контраатака топката достигна до Густаво Кулма, който пробва да изведе Фернандо Каранга сам срещу вратаря. Пасът му бе избит с шпагат от бранител в синьо, топката се върна в Кулма, който с шут в горния десен ъгъл не остави шанс на Аргилашки. При паса на Кулма към Каранга обаче вторият бе в засада.

Пет минути след почивката Александър Дюлгеров стреля със страхотна задна ножица в напречната греда. В 64-ата минута червените създадоха нова опасност пред вратата на гостите. Резервата Рафаел се възползва от неразбирателството на двама противникови бранители, овладя дълъг пас и стреля добре, но Аргилашки спаси.

Секунди по-късно Тиаго центрира към Каранга, който стреля с коляно в напречната греда. Голмайсторът на червените стигна до дежурния си гол, осми за сезона, когато в 67-ата минута вкара от метър в празната врата след центриране отляво.

До края на двубоя темпото спадна, домакините владееха инициативата и спокойно изчакаха срещата да завърши.

ЦСКА-СОФИЯ - ВЕРЕЯ 3:0