Стилиян игра 15-ина минути при успех на Астън Вила

Халфът на българския национален отбор Стилиян Петров влезе като резерва в 78-ата минута при минималната победа на неговия Астън Вила с 1:0 над Уест Хем. Нашият сънародник за пореден път този сезон остана резерва на звездното дуо в центъра на полузащитата на бирмингамци Гарет Бари и Найджъл Рио-Кокър, като малко преди края на срещата влезе на мястото на един от основните "виновници" за едниственото попадение в срещата Крейг Гарднър. В 22-ата минута именно десният халф на домакините стреля мощно към вратата на Робърт Грийн от фаул и Дани Габидон отклони топката в мрежата на своя врата, за да донесе трите точки на отбора воден от Мартин О'Нийл. Това бе трети мач без загуба за домакините във Висшата лига и четвърти пореден успех на тима пред собствена публика на "Вила Парк". Със спечелените три точки Вила излезе на пето място в Премиършип, като с актив от 14 т. изпревари Евертън преди утрешните мачове в английския елит. Уест Хем пък е единайсти с 10 т.

АСТЪН ВИЛА - УЕСТ ХЕМ 1:0 (1:0)
1:0 - Габидон (22'-авт.)
Астън Вила: Карсън, Мелберг, Лаурсен, Найт, Баума, Гарднър (Петров 78'), Рио Кокър, Бари, Агбонлахор, Моор (Малоуни 66'), Йънг
Уест Хем: Грийн, Нийл, Габидон, Ъпсън, МакКартни, Люнгберг, Боуйър, Мълинс (Нобъл 80'), Етерингтън (Боа Морте 81'), Аштън, Камара (Коул 36')
Жълти картони: Мелберг, Найт, Рио Кокър (Астън Вила); МакКартни, Камара (Уест Хем)
Съдия: Стийв Танър
Стадион: "Вила Парк", 40 842 зрители