Хеттрик на Домовчийски при 4:2 над Марек

С хеттрик на Валери Домовчийски шампионът Левски победи с 4:2 Марек като домакин в мач от 8-ия кръг на "А" група. На стадион "Васил Левски" двата отбора изнесоха голов трилър през първото полувреме. Първо Домовчийски откри в 4-ата минута, след което Евгени Йорданов изравни след грешка на Томашич. Телкийски от фаул направи 2:1 в 14-ата минута, като се разписа в трети пореден мач, а три минути по-късно Павлович изравни, след като премина технично Бензукан. Домовчийски вкара втория си гол в мач след чудесен пас на Седрик Бардон в 31-ата минута.

През втората част "сините" продължиха да демонстрират красив и комбинативен футбол, като пропуснаха няколко добри възможности за гол. Навършилият вчера 21 години Домовчийски си направи страхотен подарък в 60-ата минута, като оформи своя хеттрик и вече има 6 попадения в първенството. До края на срещата двата отбора можеха да си вкарат по още няколко гола, като продължиха да играят открит и атакуващ футбол. Влезналите през втората част за "сините" Христо Йовов и Мириан Огнянов пропуснаха чисти положения. В средата на втората част заваля проливен дъжд, който охлади амбициите на футболистите за изява и последните 10 минути срещата се доиграваше.

Това бе четвърта победа на играчите водени от Станимир Стоилов от четирите им домакинства през този сезон, като головата разлика е 12-3 в тяхна полза. С играта си днес гостите също заслужиха адмирации, въпреки че попаденията им бяха дело на поредните груби грешки в отбраната на Левски. Хубавото за феновете на шампионите е, че отборът отново показа добър футбол, след като в продължение на два месеца игра много под нивото си. Нещо, което се дължи най-много заради шокиращото поражение от Тампере Юнайтед във втория предварителен кръг на Шампионската лига. Успехът изравни "сините" с кръвния враг ЦСКА на върха с по 19 точки, но "червените" имат мач по-малко. Както е известно, утре те посрещат Берое в Борисовата градина.

Днес сутринта титулярният страж на Левски Георги Петков не се е чувства добре, като старши-треньорът Стоилов решил да заложи на младия Божидар Митрев, който получи два гола. Отлични впечатления с изявите си остави и Веселин Минев, който замени наказания Лусио Вагнер.

ЛЕВСКИ - МАРЕК 4:2 (3:2)