Украйна разпиля Израел и намери място в Топ 16

Отборът на Украйна си осигури място сред най-добрите 16 отбора на Евробаскет 2017, след като тази вечер се наложи над Израел с категоричното 88:64 (19:16; 27:12; 25:11; 17:25) в последей двубой от програмата на група В.

След тази победа Украйна финишина на 4-а позиция с актив от 2 успеха и 3 загуби, докато домакините от Израел останаха на последната 6-а позиция с баланс от 1 побед аи цели 4 загуби.

Вячеслав Кравцов беше най-резултатен за победителите – 17 точки, а Руслан Отверченко и Олександр Липовий приключиха съответно с по 13 и 10 точки.

Лиор Елиаху беше най-резултатен за домакините – 12 точки, а Йожев Охайон завърши с 11 точки.

Интрига в двубоя имаше единствено през първата четвърт, когато двата отборя бяха равностойни и след десет минути разликата бе само три точки в полза на Украйна – 19:16.

В следващите две части гостите буквално пометоха съперника си и натрупаха убийствена преднина от 32 точки - 71:39, а в последната четвърт мачът просто се доиграваше, а последния съдийски сигнал прозвуча при – 88:64.

Във фазата на директните елиминации отборът на Украйа ще се изправи срещу победителят от група А - Словения.