Италия излъга Грузия

Отборът на Италия завърши на второ място в група В на Евробаскет 2017, след като тази вечер се наложи над Грузия със 71:69 (27:10; 11:20; 20:17; 13:22) в двубой, който се игра в зала „Тел Авив Арена“ в Израел.

След този успех адзурите завършиха с баланс от 3 победи и 2 загуби, докато грузинците са 4-и с актив от 2 победи и 3 загуби, но ще трябва да почакат и изхода от последния двубой между Израел и Украйна, за да осъзнаят съдбата си в турнира на Стария континент.

Марко Белинели вкара 15 точки за победителите, а Луиджи Датоме и Пиетро Арадори добавиха съответно по 14 и 12 точки.

Майкъл Диксън вкара 29 точки за грузинците, а Торнике Шенгелия завърши с 12 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като през първите десет минути адзурите стояха по-добре на терена и поведоха с 27:10, но през втория период грузинците се активизираха и успяха да заличат по-голямата част от изоставането си – 30:38 на почивката.

Третият период премина равностойно, като италианците имаха повече късмет и успяха леко да увеличат преднината си – 58:47, но в последната четвърт баскетболистите на Грузия поеха пълен контрол и се хвърлиха да търсят обрат.

Това се случи 58 секунди преди последния съдийски сигнал, когато Диксън вкара за 68:67 в полза на Грузия, но в оставащото време отново беше ред на италианците да демонстрират класа, като Хакет и Арадори бяха точни и поднесоха победата на Италия – 71:69.