Колумбия и Бразилия не се победиха (видео)

Колумбия и Бразилия завършиха 1:1 в двубой от 16-ия кръг на световните квалификации в Зона КОНМЕБОЛ.

За "селесао" двубоят беше без значение, тъй като отдавна си беше осигурил участие на Мондиал 2018, но същото не се отнасяше за домакините, които водят битка за класиране с шест тима за едно от трите места, даващи право на директно класиране.

Въпреки това бразилците първи стигнаха до попадение в края на първото полувреме, когато Неймар асистира на Вилиан за 1:0. В 56-ата минута домакините върнаха равенството чрез Радамел Фалкао, който отбеляза след асистенция на Сантяго Ариас. Двубоят ще се запомни и с кратко прекъсване в края на първата част, когато куче се появи на терена.

До края бразилците бяха по-активният тим на терена и търсеха победата. В 61-ата минута новото звездно попълнение на Барселона Паулиньо пробва да порази вратата на колумбийците с удар от границата на наказателното поле, но не му достигна съвсем мъничко точност.

В 79-ата минута и мегазвездата Неймар можеше да донесе победата на "селесао", но ударът му мина встрани от вратата.

Така двубоят завърши без победител, а домакините имат всички основания да се чувстват разочаровани. Бразилия уверено води с 37 точки, докато Колумбия заема второто място в зона КОНМЕБОЛ с 26.