Турция завърза битката в група I (видео)

Отборът на Турция се завърна в битката за място на Мондиал 2018, след като постигна победа над Хърватия у дома с 1:0 в двубой от осмия кръг на световните квалификации в група I.

Това беше първи успех за южните ни съседи под ръководството на новия селекционер Мирча Луческу, който за последно водеше отбора на Зенит Санкт Петербург. Единственият гол в мача отбеляза Дженк Тосун четвърт час преди края.

В друг мач от групата Украйна загуби с 0:2 като гост на Исландия в Рейкявик. Първото попадение падна в 47-ата минута, когато Гилфи Сигурдсон се възползва от разбъркване пред вратата на гостите и откри.

В 66-ата минута Сигурдсон оформи своя дубъл след асистенция на Йон Бодварсон.

В срещата между аутсайдерите в групата Финландия победи като гост Косово с 1:0. Голът вкара Таему Пуки седем минути преди края на редовното време.