Македония попари надеждите на Албания за Мондиал 2018

Отборите на Македония и Албания завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от Група “G” на квалификациите за Мондиал 2018. Хиксът на практика означаваше окончателен край на надеждите на албанците да се класират за Световното в Русия. Гостите откриха резултата в началото на втората част. Тогава Одисе Роши се разписа и даде надежди на тима, че ще останат с някакви надежди за класиране на бараж, но 12 минути преди края Александър Трайковски от дузпа изравни и попари албанците.

По този начин Албания остава на трето място в подреждането с актив от 13 точки. Вторият Италия е с 19 и 11 гола по-добра голова разлика, което означава, че шансовете на участника на Евро 2016 за Мондиал 2018 граничат с фантастиката. Македония от своя страна продължава да показва израстване и е със седем точки на пето място.

МАКЕДОНИЯ - АЛБАНИЯ 1:1