Уелс се върна в играта (видео)

Уелс се изкачи на второ място в група D от световните квалификации след успех с 2:0 при гостуването на Молдова. Британците имаха предимство през цялата среща, но решиха мача в края. Хал Робсън-Кану откри резултата в 80-ата минута, а в заключителните секунди Аарън Рамзи добави второ попадение.

Полуфиналистът от европейското първенство изпревари Ейре, който загуби от Сърбия, и сега е в позиция за плейоф, като изостава с четири точки от сърбите, които са лидери в групата.

Първото полувреме в Кишинев завърши 0:0 след организирани действия в отбрана от страна на домакините и липса на креативни в атаката ан Уелс. С изтичане на минутите след почивката гостите все повече натискаха и стигнаха до така решителния първи гол в мача. В основата на попадението бе влезлият като резерва Бен Уудбърн. 17-годишният талант на Ливърпул, който отбеляза победния гол срещу Австрия в събота, проби и центрира, а Робсън-Кану се разписа след удар с глава. В самия край Рамзи оформи крайното 0:2, след като ударът му бе отклонен и не остави шансове на вратаря на Молдова.

МОЛДОВА - УЕЛС 0:2
0:1 - Робсън-Кану (80)
0:2 - Рамзи (93)