Испания разгроми Лихтенщайн и се утвърди на върха в група G (видео)

Лидерът в група G на световните квалификации Испания разгроми с 8:0 като гост джуджето Лихтенщайн в двубой от поредния осми кръг. В предишния "ла фурия роха" разгроми Италия с  3:0 и отказа Джиджи Буфон и компания от борбата за първото място.  Двубоят срещу Лихтенщайн беше ръководен от българския рефер Ивайло Стоянов, а след успеха Испания събра 22 точки на върха. "Скуадра адзура" остана на втората позиция с 19. Иберийците имат нужда от 4 точки в оставащите два мача, за да си гарантират и математически класирането на световното.

Интригата в двубоя, макар и минимална, беше убита още в третата минута, когато защитникът на Реал Мадрид Серхио Рамос откри резултата. Бранителят се разписа след изпълнение на пряк свободен удар, като засече топката с глава във вратата на домакините.

В 15-ата минута Алваро Мората покачи на 2:0, а само 60 секунди по-късно Иско направи резултата класически. В 39-ата минута Давид Силва мушна четвърти гол във вратата на Лихтенщайн.

През второто полувреме испанците не отслабиха натиска въпреки комфортния аванс. В 51-ата Яго Аспас покачи на 5:0, а само тр и минути по-късно Алваро Мората покачи на 6:0. В 63-ата Яго Аспас отбеляза втория си гол в мача за 7:0. Унижението за домакините стана пълно, след като Максимилиан Гопел си наниза автогол в 89-ата минута.