Икономична Италия се справи с Израел (видео)

Отборът на Италия победи Израел с 1:0 в мач от Група “G” на квалификациите за Мондиал 2018. В типичния си стил адзурите спечелиха с икономична игра и се задоволиха с три точки с минимален успех срещу съперник, който не представляваше сериозна заплаха.

След нулево първо полувреме, в което двата тима не предложиха голямо зрелище за публиката в Реджо Емилия, домакините откриха резултата в началото на втората част. В 53-ата минута Антонио Кандрева центрира отдясно и Чиро Имобиле с глава заби топката зад Харуш. В следващите минути Италия заигра по-освободено и на два пъти Андреа Белоти бе близо до удвояване, но първо ударът му бе спасен от вратаря, а след това премина покрай гредата. Гостите от своя страна имаха твърде плахи опити за изравняване и така и не застрашиха сериозно вратата на Джанлуиджи Буфон.

Така Италия събра 19 точки в актива си в Група “G” и остава на втора позиция. Лидерът Испания е с 22, което означава, че адзурите почти сигурно ще трябва да минат през баражите, за да си осигурят билети за Русия. Израел от своя страна загуби шансове за класиране и на теория и остава на четвърто място с девет точки.

ИТАЛИЯ - ИЗРАЕЛ 1:0