Младокът от Северна Корея пак вкарва за Перуджа

Талантът от Северна Корея Хан Куан-Сон продължава да впечатлява с изявите си в Перуджа. 19-годишният нападател, който вкара хеттрик на старта на сезона, се разписа във втори пореден мач от Серия "Б", след като бе точен във вратата на Пескара при успеха с 4:2. Над 11 000 тифози пристигнаха на "Ренато Кури", за да гледат спектакъла между двата тима, които вкараха по пет гола в първия кръг от сезона.

В много интересен и изпълнен с положения мач, домакините се наложиха с 4:2 над отбора на Зденек Земан. На почивката преднината на "грифоните" бе 2:0, а головете вкараха Ди Кармине (23) и Сон (40).

След почивката Бругман намали в 54-ата минута, но Монако върна преднината от два гола на тима от Умбрия. Това се случи в 60-ата минута. Гостите обаче веднага отвърнаха с нов гол, като този път се разписа Бенали, който бе точен от дузпа в 63-ата минута. Ди Кармине пък оформи крайния резултат в 68-ата минута, след като се разписа за втори път в срещата.

Така тимът на Федерико Джунти е лидер в първенството с шест точки. Толкова имат още Фрозиноне, който победи с 2:1 Читадела на неутралния терен в Авелино, Парма и Карпи. "Дуковете" спечелиха гостуването си на Новара с 1:0. Минимална победа записа и Карпи във визитата си на Специя.