Брацигово удари Чепинец (Велинград)

Отборът на Брацигово победи с 2:1 Чепинец (Велинград) в мач втория кръг на първенството на "А" на областна група - зона Пазарджик. На стадион "Христо Гюлеметов - Бонбона" домакините, които загубиха баража за влизане в Трета лига след изпълнение на дузпи от ЦСКА 1948, спечелиха срещу един от основните кандидати за първото място. Борис Благоев (60) и Димитър Стоянов (80) се разписаха за победителите, докато Илия Иванов отбеляза почетното попадение за тима от Велинград. Около 220 фенове на тима подкрепяха Брацигово в първото им домакинство за този сезон, което завърши без голове през първата част.

Бившият играч на ЦСКА и Ботев (Пловдив) Николай Манчев асистира майсторски на играещия треньор Борис Благоев в 60-ата минута, а последният прати топката в мрежата. Последваха два пропуска, но все пак бившият играч на Хебър Димитър Стоянов удвои в 80-ата минута. Четири минути по-късно Иванов върна едно попадение, но в оставащите минути Брацигово задържаха преднината си.

Първият кръг Брацигово победи като гост с 3:2 Септември 2011 в първия кръг. След първите 180 минути на сезона четири отбора имат пълен актив от точки. Това са Чико (Бяга), Балган (Варвара), Брацигово, Левски (Паталеница).