Надал помете Долгополов, изправя се срещу "палача" на Григор (видео)

Световният №1 Рафаел Надал изигра най-силния си мач от началото на тазгодишното издание на US Open. 31-годишният испанец разгроми на 1/8-финалите украинеца Александър Долгополов с 6:2, 6:4, 6:1 за 1 час и 43 минути. Носителят на 15 титли от “Големия шлем” и двукратен шампион в Ню Йорк не допусна пробив днес и се справи лесно със съперника си, записвайки седма победа от девет двубоя срещу украинеца.

С пробиви в третия и седмия гейм Надал взе убедително първия сет. Във втората част Долгополов бе по-равностоен на съперника си, но при 4:4 допусна пробив и това се оказа фатално. В третата част Надал поведе с 4:0 и даде само гейм на безпомощния си противник.

Победата срещу Долгополов днес бе под №50 за левичаря от Манакор в кариерата му на турнира от "Големия шлем" в Ню Йорк.

На 1/4-финалите Надал ще се изправи за първи път в кариерата си срещу 19-годишния руснак Андрей Рубльов, който във втория кръг шокира нашия Григор Димитров. Днес Рубльов елиминира и поставения под №9 белгиец Давид Гофен след 7:5, 7:6 (5), 6:3.