Северна Ирландия си свърши работата и чака баража (видео)

Тимът на Северна Ирландия е близо до ново участие на голям форум. Домакински успех с 2:0 над Чехия в Група 3 гарантира на отбора участие поне на баражите за класиране за Световното първенство в Русия през идното лято. Разликата с лидера Германия остава 5 точки, но е утопично да се вярва, че шампионите ще се издънят в последните два кръга.

Северноирландците си свършиха работата с два гола още през първото полувреме, а след това отблъснаха натиска на чехите, които днес се сбогуваха с теоретичните си шансове за плейоф.

Попаденията бяха реализирани от съотборниците в Уест Бромич Джони Еванс и Крис Брънт. Първият се разписа с глава в 28-ата минута, а вторият реализира красиво от пряк-свободен изстрел в 41-ата минута.

След месец в Белфаст идват точно германците, а след това на състава на Майкъл О’Нийл му остава визита на Норвегия. Чехите приключват с мачове срещу Азербайджан и Сан Марино.

СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ - ЧЕХИЯ 2:0
1:0 Еванс (28)
2:0 Брънт (41)