Това е нещо друго! Истинският Федерер се завърна! (видео + снимки)

Преследващият шеста титла на US Open и първото място в световната ранглиста Роджър Федерер се класира за 1/8-финалите на последния за годината турнир от “Големия шлем”. В мач от третия кръг поставеният под №3 швейцарец надигра категорично играещия с лява ръка испанец Фелисиано Лопес. 36-годишният Федерер срази връстника си с 6:3, 6:3, 7:5 и в следващата фаза ще играе с друг ветеран - германеца Филип Колшрайбер.

За разлика от първите си два мача на турнира, в които трябваше да мине през пет сета, сега Федерер показа отлична форма от началото до края и се справи със съперника си само за 1 час и 48 минути.

В началото на двубоя и двамата тенисисти печелеха лесно геймовете, в които притежаваха началния удар. В шестия гейм на първия сет обаче поставеният под №31 Лопес изостана с 0:40 на свой сервис. Испанецът успя да отрази първите две точки за пробив, но третата бе реализирана от Федерер и той поведе с 4:2. Резултатът светкавично стана 5:2, а в деветия гейм швейцарецът даде само точка на съперника си и сложи край на първата част.

Във втория сет първи проблеми на свой сервис имаше Федерер, който заличи 2 брейкпойнта в четвъртия гейм. В седмия гейм пък бе ред на швейцареца да упражни натиск върху съперника си и пробивът не закъсня - 4:3. Веднага след това испанецът имаше две поредни точки за мигновено връщане на пробива, но Федерер се пребори за 5:3. Последва нов пробив и носителят на рекордните 19 титли от “Големия шлем” затвори и втория сет с 6:3.

В третия сет Федерер поведе с 3:1, но допусна връщане на пробива още в следващия гейм. Сетът вървеше към тайбрек, но в последния момент Федерер успя да си извоюва точка за пробив при 6:5 в своя полза, като тя бе с цената на мачбол. Още първият мачбол бе реализиран и Федерер успя да приключи мача в три части, записвайки 13-а победа от 13 мача срещу Лопес.