Голям успех! Българският ансамбъл спечели сребро на световното в Пезаро (видео + снимки)

Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели сребърен медал в многобоя на световното първенство в Пезаро (Италия). Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова, Лаура Траатс и Елена Бинева ни зарадваха с прекрасния успех, като по-висока оценка от тях заслужиха единствено шампионките от Русия с 37.700 точки. Рускините бяха най-добри в изпълненията с пет обръча (18.950) и на три топки и две въжета (18.750). Нашите момичета пък грабнаха среброто с резултат 36.950 - 18.700 на пет обръча и 18.300 на три топки и две въжета. Трети се нареди отборът на Япония с 36.650, следван от Италия с 36.625. Беларус се срина чак на 5-ото място с 36.425, а Украйна допълва топ 6 с 35.600 точки.

Утре са финалите при ансамблите на отделните уреди, като българският отбор заема 3-а позиция и в двете композиции: при петте обръча и трите топки и две въжета.

С доброто си представяне момичетата на Весела Димитрова до голяма степен си гарантираха място на подиума. Нашите момичета хванаха 2-ото място доста преди края на съчетанията на всички отбори, като единствено съставите на Беларус и Азербайджан бяха потенциални претенденти да свалят нашите. Но Беларус завърши на 5-о място, а азербайджанските гимнастички приключиха 7-и.