Мексико ще участва на Мондиал 2018 след успех над Панама

Мексико е първият отбор от зона КОНКАКАФ, който се класира за Мондиал 2018. "Ацтеките" победиха с 1:0 у дома срещу Панама и имат актив от 17 точки на първото място в класирането три кръга преди края на квалификациите. Резервата Ирвинг Лосано се разписа с глава в 51-ата минута, само 120 секунди след появата си на терена. Мексико се класира за седми пореден път на световни финали и за общо 16-ти път в историята.

Само Бразилия, Германия, Италия и Аржентина имат повече участия на световните шампионати по футбол. Мексиканците са на само три точки пред състава на Коста Рика, победил с 2:0 като гост срещу САЩ. Два гола на Маркос Уреня, в 30-ата и в 82-ата минута осигуриха успеха за гостите. САЩ е на трето място с актив от 8 точки. В третата среща, играна тази нощ, Хондурас победи с 2:1 при гостуването си на Тринидад и Тобаго. Гостите също имат 8 точки на четвърто място. Първите три тима се класират директно за Мондиал 2018.