Италия се разправи с Израел за едно полувреме

Отборът на Италия стартира участието си на Евробаскет 2017 с победа, след като в последния двубой от днешната програма адзурите постигнаха категоричен успех над Израел с 69:48 (21:15; 15:17;  15:9; 18:7) в мач от група В.

Марко Белинели беше най-резултатен за победителите – 18 точки, а Луиджи Датоме и Ариел Филои добавиха съответно по 16 и 12 точки.

Омри Каспи бе единственият баскетболист в селекцията на Израел, който записа двуцифрен точков актив, като звездата на тима бе близо и до „дабъл-дабъл“, след като отбеляза 18 точки и овладя 9 борби.

Италианците достигнаха до победата до голяма степен благодарение на представянето си в дефанзивен план през второто полувреме, след като на почивката адзурите имаха минимален аванс от четири точки – 36:32.

Именно след почивката възпитаниците на селекционера Еторе Месина буквално заключиха коша си, след като допуснаха съперника им да отбележи общо 16 точки през третата и четвъртата части, докато в нападение италианците бяха безпощадни, като вкараха 33 точки, което им подсигури и крайния успех – 69:48.