Ямбол 1915 вкара 9 на Свиленград

Истински спектакъл изнесоха ямболските футболисти в мача си от четвъртия кръг на първенството на Трета югоизточна аматьорска футболна лига. Срещу гостуващия Свиленград 1921 домакините се развихриха и победиха с 9:0. Двубоят започна отлично за ямболския тим и още в 6-ата минута Краещников откри за 1:0.

Гостите се гипсираха и играта им тотално не вървеше, а може би и домакините не им позволиха да играят, защото наложиха дълбока преса, която пречеше на организацията на граничарите.

До края на полувремето разликата набъбна до 4:0 - два гола вкара младокът Христо Димитров, а Стойко Колев закри головата серия на полувремето с красив гол. През второто полувреме ямболският тим контролираше изцяло мача, игра и по-лежерно, но пък успя да вкара още 5 гола - реализираха ги Панчев, Шекеров-2, Станислав Славов и Димитър Тодоров от дузпа.

Феновете може да са доволни от това ,което става в клуба - отборът играе все по-добре, вижда се наличието на стратегия и стил и това е обещание за бъдещето.

Разбира се идват тежки мачове, но отборът, воден от Иван Божидаров е на прав път и ако играе по този начин със сигурност ще е сериозен фактор в първенството.