Шарапова отново показа характер в труден мач

Мария Шарапова постигна втора победа на US Open и вече е в третия кръг на последния за годината турнир от Големия шлем. На старта руската звезда елиминира една от фаворитките за титлата - Симона Халеп, а днес се справи с унгарката Тимеа Бабош. Мачът отново не беше лесен за Шарапова, която загуби първия сет с тайбрек, но после заигра по-прецизно и спечели с 6:7(4), 6:4, 6:1

Шампионката от 2006 година имаше проблеми в началото и загуби още първото си подаване. В четвъртия гейм тя пропусна две точки за връщане на пробива, но при третата беше безмилостна. Сервисът на Шарапова я предаде в няколко важни ситуации и рускинята отново се озова в ролята на догонваща, но само за да изравни още два пъти за 5:5 и 6:6. В тайбрека Бабош запази хладнокръвие и сетът отиде на нейната сметка.
Съперничките си размениха по един пробив на старта на втората част, след което Шарапова постепенно взе инициативата и се наложи с 6:4. В решителния трети сет Маша не даде никакъв шанс на противничката си и Бабош се добра само до един гейм.

"Знаех, че няма да е лесно. След тежкия двубой с Халеп беше важно да се възстановя. За мен всеки следващ мач е предизвикателство", сподели Шарапова в интервюто на корта.
Следващата съперничка на Шарапова ще е 139-ата в световната ранглиста София Кенин от САЩ.

Напред при жените продължават още Агнешка Радванска, Елена Веснина, Кирстен Флипкенс, Куруми Нара, Елина Свитолина Кая Канепи, Юлия Путинцева, Дария Гаврилова и други.