Фабио Гросо с мечтан дебют в професионалния футбол

Героят на Италия от Мондиал 2006 година Фабио Гросо започна впечатляващо професионалната си треньорска кариера.  Неговият отбор Бари разби с 3:0 Чезена в първия кръг от новия сезон на Серия "Б".

Бившият ляв защитник на Перуджа, Палермо, Интер, Лион и Ювентус, дебютира на "Сан Никола", а момчетата му бяха категорични срещу "черно-белите". Импорта в 38-ата минута даде аванс на "червените", които през втората част удвоиха с гол на Галано в 58-ата минута. Хубаво попадение с пета на Тонучи донесе победата с 3:0 в 67-ата минута.

Последните три години Гросо бе треньор на Примаверата на Ювентус, но това лято прие офертата на "петлите". Този успех дава надежда на тифозите, че ги очаква един по-добър сезон, като във втория кръг гостуват на Емполи.