Тресящият се Верея мачка в исторически мач с паметни голове и е на три точки от върха (видео)

Отборът на Верея (Стара Загора) спечели гостуването си на Витоша (Бистрица) с 3:0 и продължава с отличното си представяне в родния шампионат. Футболистите на Илиан Илиев, които наскоро бойкотираха тренировка заради неизплатени пари, са на три точки от върха в Първа лига. Попаденията за старозагорци реализираха Мехди Фенуш, Венцислав Бенгюзов и Георги Андонов. Срещата от елита се игра на терена на "бистришките тигри", заради което имаше исторически характер.
Витоша(Бистрица) - Верея
Първото полувреме предложи приятен футбол сред прохладната гора в село Бистрица. Гостите от Стара Загора бяха по-активни в предни позиции и логично поведоха в резултата. Това се случи в 33-ата минута, когато Мехди Фенуш намери мрежата на Християн Василев - 1:0 за "сините". Халфът от Алжир показа отлична техника и завъртя покрай себе си трима бранители на Витоша, а след това порази далечния ъгъл на вратата - едно от хубавите попадения през сезона в Първа лига.

Няколко минути след гола на Фенуш на "стрелбището" застана Венцислав Бенгюзов, но последва пропуск на полузащитника на Верея. Опитният футболист обаче запази още една своя "реплика" за след почивката. В 69-ата минута вратарят на "тигрите" Василев допусна груба грешка, изритвайки топката напред, която попадна у Бенгюзов. Последва моментален прехвърлящ удар от около 30 метра и резултатът стана 2:0 за Верея.
Силната игра на гостите намери израз и в трети гол. Той падна в 87-ата минута, когато ветеранът Георги Андонов намери целта с глава след центриране от корнер. Така логично победата отиде на сметката на състава на Илиев, а "тигрите" на Костадин Ангелов продължават да търсят по-добри дни за себе си в Първа професионална лига.

ВИТОША - ВЕРЕЯ 0:3